• магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  »  » Завдання та функції газового редуктора ГБО, підбір газового змішувача
 • Завдання та функції газового редуктора ГБО, підбір газового змішувача

  Завдання та функції газового редуктора ГБО, підбір газового змішувача

  Головне завдання газового редуктора – точне регулювання якості газо-повітряної суміші на всіх режимах роботи мотора, починаючи з холостого ходу, і видача максимально необхідної кількості LPG / CNG для даного режиму роботи. Якщо всі складові ГБО (такі як газовий змішувач, редуктор і дозатор газу) підібрані вірно для даного двигуна, то з правильним налаштуванням всі умови виконуються на «ура». Правильний підбір ГБО полягає в тому, щоб потужність редуктора і діаметр змішувача відповідали обсягу двигуна автомобіля. Від цього фактора залежить робота ГБО в цілому. Підбір газового редуктора нескладний: діапазон становить до 100 кінських сил, від 100 до 140 к.с. і понад 140 к.с.

  Підбір газового змішувача – завдання куди складніше. Він повинен відповідати не тільки обсягу двигуна автомобіля, але і моделі карбюратора або типу колектора впускного (для інжекторів). Всі газові змішувачі підбираються по каталогам, в яких вказані конкретні автомобілі і карбюратори. Тільки у випадках коли моделі авто або карбюратора немає в каталозі, змішувач підбирають за допомогою методу виміру діаметра посадкового місця.

  Карбюратори, що мають доступ до повітряного каналу 1 і 2 камери використовують іноді підведення газу через штуцери «врізки». А в деяких ситуаціях саме врізка в карбюратор є єдиним вірним виходом (наприклад в карбюраторах Solex різних модифікацій), однак це процедура дуже трудомістка і вимагає певних знань і навичок (не рекомендуємо проводити її самостійно).

  Основна мета правильного підбору змішувача – це досягнення при роботі в комплексі з газовим редуктором необхідної пропорції повітря і газу, що потрібно для забезпечення коректної роботи ГБО. Пропорція газ / повітря, яка вважається ідеальною, – 14,7 до 1 для бензину і 15,7 до 1 для газу. Ця пропорція називається ще стехіометрією, а суміш, отримана в результаті, стехіометричною.

  Основне завдання ГБО (газобалонного обладнання) – подача газо-повітряної суміші в необхідній пропорції в двигун автомобіля. Для цього ГБО слід правильно відрегулювати, однак ця процедура вимагає додаткових знань і навичок.

  Вгору