- » Технічні терміни та позначення ГБО » ГБО 4 покоління, 4 покоління ГБО, ГБО-4
ГБО 4 покоління, 4 покоління ГБО, ГБО-4
ГБО 4 покоління – це сучасна система газобалонного обладнання, призначена для інжекторних автомобілів. Вона забезпечує точну подачу газу через електронний блок управління, форсунки та датчики, що дозволяє досягти максимальної економічності, надійності та екологічності. Установка ГБО 4 покоління – це чудовий спосіб скоротити витрати на паливо без втрати потужності та ресурсу двигуна.
ГБО 4 покоління, 4 покоління ГБО відрізняється від своїх попередників способом подачі газу в двигун. Так як ГБО 1 - 2 покоління є системами безперервної подачі газу, то ГБО 4 покоління - система циклічної подачі газу.
За рахунок фазованого упорскування з'явилася можливість зменшити витрату палива, значно знизити кількість викидів в навколишнє середовище, знизити навантаження на випускні клапани і циліндро-поршневу систему, а також підвищити динамічні характеристики.
Принцип роботи ГБО-4 повністю залежить від роботи бензинового контролера. Газовий блок управління читає, обробляє і призупиняє імпульси відкриття бензинових форсунок, роблячи свої корективи, управляє газовими. При якісному налаштуванні газової системи, бензиновий електронний блок управління продовжує працювати по вихідній діаграмі уприскування, не помічаючи змін.
ГБО 4 покоління працює послідовно за такою схемою: з балона газ надходить по видатковій магістралі до редуктора, проходить через фільтр грубої очистки газу. В свою чергу редуктор підключений до системи охолодження автомобіля, нагріває газ і знижує тиск. Пропарений газ, проходячи через фільтр тонкого очищення надходить уже до форсунок, газовий електронний блок управління дає імпульси на послідовне відкриття форсунок, фазує впорскування і регулює порцію газу. Далі з форсунок газ потрапляє у впускний колектор перед впускними клапанами.
Перехід з бензину на газ і назад здійснюється автоматично. На газ автомобіль переходить, як тільки редуктор розігріється до необхідної температури. Перехід же назад на бензин відбувається коли тиск в магістралі знижується. Так само є можливість ручного перемикання режиму "Бензин" - "Газ".














