• магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  » 
 •  » Робота двигуна автомобіля на газі. Що там відбувається?

  Робота двигуна автомобіля на газі. Що там відбувається?

  Робота двигуна автомобіля на газі. Що там відбувається?

  Як відомо, газ згорає повільніше бензину. Тому при роботі двигуна на пропан-бутані (LPG) кут випередження запалювання (КВЗ) потрібно зміщувати приблизно на шість градусів, а на стиснутому природному газі (CNG) на десять градусів раніше, ніж при роботі двигуна на бензині. До того ж ежекторне ГБО не забезпечує оптимального складу суміші при різкому дроселюванні і при режимах повної потужності мотора авто. Паливна суміш в основному бідна. Через усі ці фактори кут випередження запалювання, який оптимальний для бензину, для газу виявляється пізнім.

  Всі ці відхилення від процесу горіння не становлять небезпеки. Однак хлопки, які відбуваються у впускний системі, можуть вивести з ладу датчики, які там розташовані, а також розірвати повітряний фільтр. У деяких випадках це може навіть призводити до пожежі під капотом!

  Звичайно, необхідно встановити КВЗ, тобто кут випередження запалювання для газу, який ви використовуєте. Найпростіше це зробити шляхом установки в діагностичний роз'єм автомобіля спеціальний прилад – октан-коректор. Він з’єднан зі штатним блоком автомобіля, і в залежності від пального, яке використовується, підбирає необхідну схему налаштування запалювання. Цей прилад оснащений перемикачем типу газу і в роботі відключає систему, що відповідає за виявлення детонації блоку управління.

  Наверх