• магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  »  » Основні переваги і недоліки гбо
 • Основні переваги і недоліки гбо

  Основні переваги і недоліки гбо

  Газове обладнання, встановлене на автомобіль, дозволяє приводити двигун в рух за допомогою енергії газу. Такий спосіб має як свої незаперечні переваги, так і певні недоліки.

  Однією з головних переваг роботи автомобіля на газі є економічність, адже вартість газу значно нижча вартості бензину, економія за допомогою такого газового пального може досягати 50%. При цьому термін життя двигуна автомобіля значно збільшується, але у такої економії є і зворотна сторона медалі – потужність двигуна знижується при цьому в середньому на 7%. При експлуатації в міських умовах різниця не особливо помітна, але ось на високошвидкісних шосе цей недолік стає відчутним. Використання газового пального характеризується набагато менш помітним рівнем шуму, автомобіль, що працює на газі, виділяє в атмосферу набагато менше шкідливих речовин, що робить його екологічним видом транспорту. Але не варто забувати про те, що установка спеціального обладнання на автомобіль – це певні фінансові витрати, крім того вага вашої машини після установки газового обладнання збільшується приблизно на 30 кг.

  Механізм автомобіля, в якому використовується газове пальне, набагато менше схильний до зносу, оскількипри згорянні газу утворюється менше опадів ніж при згорянні бензину або дизельного пального, свічки запалювання служать набагато довше, а масло не розріджується, завдяки чому його можна міняти набагато рідше. У той же час сам газовий балон заправляється довше і важче, ніж бензобак, заповнювати його повністю не можна, оскільки від цього всередині нього підвищується тиск і відповідно температура газу, що створює небезпеку вибуху. До того ж момент, коли в балоні закінчується газ, дуже легко пропустити, автомобіль несподівано зупиниться коли з балона виробляться останні пари газу.

  Проте, газове обладнання дозволяє перемикати режим управління з газового на бензиновий, тому маючи певний запас бензина, можна не побоюватися несподівано зупинитися. Серед відчутних недоліків установки газового обладнання на автомобіль слід зазначити ускладнення його експлуатації. Крім того, в зв'язку зі специфікою газового пального до автомобілів, що працюють на ньому, пред'являються підвищені вимоги безпеки. Переобладнання автомобіля підлягає обов'язковій реєстрації, але якщо закрити очі на всі мінуси газового обладнання, воно є вигідним способом заощадити на бензині, що постійно дорожчає.

  Вгору