Шановні покупці!
На час воєнного стану наш магазин не буде працювати по суботам.
Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 до 18:00.
Приносимо вибачення за незручності!
 • магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  »  » Огляд систем упорскування газу Zenit Bluebox/Bluebox OBD
 • Огляд систем упорскування газу Zenit Bluebox/Bluebox OBD

  Огляд систем упорскування газу Zenit Bluebox/Bluebox OBD

  Виробник AG Centrum з Польщі зайнявся виробництвом електронних систем управління і контролю уприскуванням палива власної розробки Zenit BlueBox і Zenit BlueBox OBD. Основним поштовхом для створення системи BlueBox була необхідність створити максимально надійний, функціональний і при цьому бюджетний продукт, для конкурування на ринку ГБО. Польським інженерам вдалося впоратися з поставленими цілями сповна. Електронна система увібрала в себе всі напрацювання з систем, які були створені раніше, але розробники максимально спростили інтерфейс ПЗ для більш доступного використання.

  Системи підходять для інжекторних автомобілів з непрямим уприскуванням палива. Корпуси блоків виготовлені з композитного пластика, який стійкий до потрапляння пилу і вологи. Також слід зазначити, що корпус має скромні габарити, що посприяє більш полегшений монтажу, навіть на автомобілі де практично відсутній вільне місце під капотом.

  Приступимо до розгляду можливостей системи. Раніше було сказано про бюджетне виконання системи, але набір інструментів в запасі вражаючий:

  1. Монітор перегляду основних параметрів (живлення, оберти, тиск газу, розрідження в колекторі, температура газу і редуктора, підключення до лямбда-зонду, а також час уприскування бензинових і газових форсунок) це та група параметрів, яка доступна до перегляду постійно незалежно від обраної вкладки;

  2. Конфігурація - це меню одне з найголовніших. Тут відбувається базове встановлення опорних параметрів (вид палива, тип двигуна, джерело сигналу обертів, тип встановлених газових форсунок, датчики температури і рівня газу, а також безліч інших параметрів);

  3. Вкладка «добавка і перемикання» - це перелік налаштувань, за допомогою яких можна налаштувати режим роботи на низьких і високих обертах, вибір режиму роботи переходу з газу на бензин. В даному меню також доступні налаштування режимів роботи для автомобілів «Mazda і концерну VAG», в яких необхідні специфічні налаштування для забезпечення стабільної роботи на газовому паливі;

  4. OBD - доступно тільки у версій блоку управління BlueBox OBD. Дана вкладка дозволяє переглядати статус підключення до OBD автомобіля, статус корекцій, конфігурація налаштування і діагностики за допомогою даного підключення. Підключення можливо тільки по CAN-шині до контактів 6 і 14 (підтримувані протоколи ISO15765 і SAEJ2480);

  5. Осцилограф - це інструмент, за допомогою якого можна спостерігати за основними параметрами роботи системи (максимально 8 параметрів). Дані можна записати в спеціальний файл, для подальшого перегляду та аналізу про роботу обладнання.

  6. Діагностика - це вкладка, в якій можна переглянути помилки, вони можуть виникнути в системі під час експлуатації, також є стирання помилок і меню, в якому також є вибір стратегій роботи системи при виникненні помилки. Доступний вибір включення або відключення індикатора «Cheсk» на панелі перемикача. У цій вкладці доступна можливість перевірки виконавчих елементів (електроклапан і звуковий зумер) і є можливість переглянути знімки останніх 4-х помилок в пам'яті контролера;

  7. При переході в вікно «Інші» вам буде надано наступне:

  • Вибір мови;
  • Меню підключення до ЕБУ і режим демонстрації;
  • Версія програмного забезпечення, серійний номер і номер плати ЕБУ;
  • Також можливо встановити захисний пароль, для забезпечення стороннього втручання в налаштування системи;
  • Лічильники часу роботи на бензині і на газу;
  • Фіксація модифікацій в контролері;
  • Документація з налаштування та регулювання;
  • Функція «Кредит» контролер не зможе перемкнути на газ після напрацювання певного часу годин, якщо обладнання було встановлено в розстрочку або в кредит, відключити цю функцію може тільки установник або виробник електронного пристрою.

  8. Налаштування системи - це перелік доступних налаштувань системи після вибору всіх основних значень і параметрів.

  • Модель - це графічна карта 2D, заснована на значеннях часу уприскування в залежності від розрідження у впускному колекторі, в якій вибудовується робоча модель для забезпечення коректного сумішоутворення. Доступний режим рекомендації моделі, який допомагає створити необхідну модель на підставі зібраної карти бензину.
  • Карта RPM - це цифрова карта часу уприскування палива в залежності від обертів, за допомогою цієї карти можна вносити коригування по сумішоутворенню.
  • Компенсації, в цій вкладці можна налаштувати компенсації по температурі редуктора, температурі газу, тиску газу і компенсація при прискоренні.
  • Автоналаштування - дає можливість налаштувати систему в максимально наближених робочих параметрах, але після автоматичного налаштування необхідно вносити коригування.
  • Автоматична адаптація - це алгоритм роботи, який сприяє оптимальному сумішоутворенню у всіх робочих діапазону автоматично. Система самостійно підлаштовується під необхідні режими їзди. Ця функція може працювати, спираючись на дані отримані по OBD або ґрунтуючись на часу уприскування бензин/газ. Також доступні додаткові налаштування роботи і як скористатися цією функцією. Даний інструмент доступний тільки в блоках BlueBox OBD.

  Спираючись на ці дані, ми можемо визначити, що асортимент налаштувань і набір інструментів досить великий для стабільної роботи системи та безпечної експлуатації автомобілів переобладнаних з допомогою систем Zenit BlueBox і BlueBox OBD.

  Відмінностями систем є тільки: автоматична адаптація і підключення до OBD автомобіля у версій контролерів BlueBox OBD.

  Дані блоки управління розраховані на підключення до 4-х електромагнітних клапанів сумарної потужності до 50 Ватт. Для їх підключення блок має два роздільних канали живлення, на які можна під'єднати або по одному клапану на один канал або по два клапана на канал при необхідності.

  Здійснювати монтаж, налаштування та обслуговування обладнання рекомендовано проводити на спеціалізованих СТО, які мають відповідний дозвіл на проведення даних робіт. Це убезпечить ваш автомобіль від несподіваних проблем і поломок, пов'язаних з недосвідченістю або не професійністю установника в найнесподіваніший момент.

  Більш докладна інструкція до даних систем перебуває у вільному доступі на нашому сайті. В інструкції докладно описані всі функції і їх призначення.

  Вгору