Шановні покупці!
На час воєнного стану наш магазин не буде працювати по суботам.
Графік роботи: Понеділок - П'ятниця з 09:00 до 18:00.
Приносимо вибачення за незручності!
 • магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  »  » Газова форсунка, опис, призначення, асортимент
 • Газова форсунка, опис, призначення, асортимент

  Газова форсунка, опис, призначення, асортимент

  Газова форсунка (газовий інжектор) – електромагнітний клапан швидкої дії, управляється електронним блоком. Відкриття електромагнітного клапана відбувається за сигналом ЕБУ в момент проходження струму по його котушці.
  Газ проходить на електроклапан (форсунку) з редуктора (під певним тиском). Робота клапана в режимі відкриття і закриття відбувається одночасно з обертанням колінчастого вала автомобіля і рухом поршнів в циліндрах двигуна.

  ЕБУ відправляє сигнал на обмотку інжектора, в цей час шток електроклапана притягається до сердечника в котушці, відкриваючи тим самим ЕК, і газ надходить спочатку у впускний колектор, а потім – в камеру згоряння двигуна автомобіля. Кількість пального, яке надходить в камеру згоряння двигуна безпосередньо залежить від часу, на який відкривається електроклапан. Припинення подачі сигналу ЕБУ на обмотку котушки призводить до того, що шток під впливом пружини повертається в стартове положення і перекриває сопло газового інжектора, завершуючи подачу газу.

  Забезпечення високої частоти відкриття і закриття газового інжектора при пропуску в кожен дискретний інтервал безумовно великого обсягу паливної суміші («скорострільність»), була успішно вирішена виробниками. Існують різні конструкції електромагнітних інжекторів, запатентованих виробниками. Дані конструкції забезпечують невелику механічну і електронну інерційність газового інжектора. Сопло для проходу пального відкривається за 0,2 мілісекунди і закривається за 0,5 мілісекунд, що дозволяє працювати при частоті до 250 Герц. Інжектор при такій роботі має ресурс мінімум в 100 000 км пробігу автомобіля або 360 млн. циклів.

  Найбільш простим у використанні і доступним за ціною є газовий інжектор. Газ з газом (пропан-бутан або метан і повітря) дуже добре змішуються на відміну від бензину і ДТ, завдяки цьому тиск в рейці газу набагато нижчий, ніж в бензорейці, і набагато нижчий, ніж в дизельній рейці.

  Вибір форсунки залежить від ДВЗ. ДВЗ з низьким часом відкриття клапана вигідно монтувати з низькими обертами форсунками (вони набагато дешевші, простіше в обслуговуванні і мають низьку чутливість до якості газу).
  «Високошвидкісні» форсунки на високоспритні ДВЗ дорожчі, в них часто відсутня можливість ремонту, також для них необхідна більш досконала система фільтрації газу.

  Форсунки мають такі параметри:

  а) продуктивність – кількість паливної суміші, яку може пропустити одна форсунка за одиницю часу. (Потужність одного циліндра є ключовою при підборі);
  б) час відкривання-закривання форсунки;
  в) опір електронної котушки (впливає на установку електронного блоку управління);
  г) дозування порцією (вказує на якість газових форсунок).

  Види газових форсунок

  Valtek (італійська компанія VALTEK SPA UNIPERSONALE) Одні з найпоширеніших форсунок в Україні. Має хороше співвідношення ціна/якість. Дані форсунки мають корисну якість – незначну чутливістю до якості газу. Єдиним можливим недоліком цих форсунок є те, що вони не пристосовані для двигунів з високими обертами.

  Hana (компанія HANA ENGINEERING). Головним достоїнством цих форсунок є висока якість, при цьому вони мають велику «скорострільність» і пропорційну точність. Ціни значно вищі, ніж на Valtek, відсутня можливість заміни ремкомплекта, потрібні більш дорогі фільтри. Однак завдяки своїй високій якості рекомендовані на деякі японські автомобілі.

  Matrix (виробник MATRIX S.P.A, Італія). Переваги: ​​за пропорційною точністю, «скорострільністю» і якістю на одному рівні з форсунками Hana і до того ж, головне, піддаються ремонту. З недоліків можна назвати меншу чутливість до якості газу, в порівнянні з Hana.

  Світ газових інжекторів різноманітний, їхні характеристики можна описувати довго, зважуючи переваги і недоліки, проте вибір форсунок слід здійснювати тільки після консультації з висококваліфікованим установником ГБО.

  Вгору