• магазин ГБО LPGTECH.UA
 •  »  » Газове обладнання для автомобілів. Що це? З чого складається? Як працює?
 • Газове обладнання для автомобілів. Що це? З чого складається? Як працює?

  Газове обладнання для автомобілів. Що це? З чого складається? Як працює?

  Газобалонне обладнання для автомобілів – це система, в якій використовується газ пропан або метан LPG / CNG як альтернативний вид пального, для автомобілей, які оснащені двигунами внутрішнього згоряння.

  ГБО розміщується в трьох вузлах автотранспортного засобу: багажник, моторний відсік та салон автомобіля. У багажнику знаходяться балони газові, які призначені для зберігання запасу газу. Балони на метан (стиснений газ) виготовляють зі спецсталі, вони не мають швів. Балони пропан (зріджений газ) зварні, можуть мати циліндричну або тороїдальну форму. Газові балони розраховані на дуже високий тиск газів.

  Для заповнення газових балонів, а також для перекриття та подачі газу в магістраль використовують спеціальні вентилі і клапани.

  Редуктор газовий – компонент газового обладнання, який служить для перетворення газу з рідкої фази в парову, а також для підігріву стиснутого природного газу. Крім того, редуктор газу знижує тиск газу, який подається з балона. Ще однією функцією редуктора ГБО є те, що він регулює кількість газу, що надходить в змішувач. Це відбувається в залежності від зміни навантаження або числа обертів колінчастого вала двигуна автомобіля. І остання функція газового редуктора – перекриття подачі газу при зупинці двигуна або перемиканні на бензин.

  Змішувач газу – призначений для змішування газу і повітря (приготування робочої газової суміші).

  Електромагнітний клапан газу (ЕКГ) – призначений для подачі газу в газовий редуктор, а також для перекриття газу при роботі автомобіля на бензині. (Електроклапан газу управляється за допомогою перемикача з салону). У газовому клапані розташований фільтруючий елемент, що очищує газ від механічних домішок. Його необхідно замінювати кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу автомобіля.

  Електромагнітний клапан бензину (ЕКБ) – компонент, призначений для подачі бензину в карбюратор авто, якщо подача газу перекрита. Оснащений краном ручного відкриття/перекриття.

  Запобіжник, який розташований в тримачі, захищає ЕКГ і ЕКБ від поломок.

  Регістр потужності знаходиться на газовому трубопроводі низького тиску, з'єднує редуктор газу і газовий змішувач і підводить газ до камер карбюратора. Дозатор газу має регулювальні гвинти, які регулюють порцію газу, що надходить в змішувач.

  Управління режимами роботи двигуна автомобіля здійснюється за допомогою перемикача виду пального, який знаходиться в салоні автомобіля на приладовій панелі.

  Вгору